Witamina E zawarta w migdałach pobudza libido

Migdały są bogate w wartości odżywcze, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Są one błędnie określane jako orzechy, gdyż są to nasiona migdałowca. Wywodzą się z rejonów bliskiego Wschodu. W migdałach znajdziemy drogocenne wartości odżywcze tj. witaminę B2, witaminę E i błonnik oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Migdały są również źródłem pierwiastków mineralnych. Tak wartościowe składniki są skuteczne w profilaktyce chorób serca i cukrzycy. Potwierdzają to przeprowadzone badania naukowe. Spożywanie migdałów jest zalecane kobietom w ciąży, które borykają się z nudnościami i zgagą.

Zdrowotne właściwości migdałów

Dieta wzbogacona o migdały korzystnie wpływa na pracę organizmu. Duża zawartość białka, cynku, wapnia, potasu, błonnika, niacyny, żelaza, kwasu foliowego, tokoferolu, tiaminy B1, a także wysoka kaloryczność sprawia, że cieszą się sporym zainteresowaniem wśród sportowców. W migdałach znajdują się kwasy oleinowe, w których rozpuszczają się składniki mineralne, witaminy oraz fitozwiązki. To właśnie dlatego nienasycone kwasy tłuszczowe   (NNKT) są tak ważne w codziennej diecie. Fitozwiązki, które wpływają na wysoką kaloryczność migdałów, wykazują działanie antynowotworowe. 

Na półkach sklepowych znajdziemy szeroki wybór migdałów. Jednak ich długa data przydatności do spożycia jest wynikiem ich konserwacji podczas suszenia. W związku z tym najbardziej wartościowe migdały to będą te, które nie były poddane takiemu procesowi, zachowując swoją pełnowartościowość. Witamina E jest związkiem szeroko stosowanym w medycynie. Określana jest jako „witamina młodości". Badania wykazały, że jest ona niezbędna w utrzymaniu płodności. Witamina ta rozpuszcza się w tłuszczach, dzięki czemu jest magazynowana w organizmie człowieka. Odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób zakrzepowych, a także wpływa na produkcję nasienia u mężczyzn.

Witamina E zawarta w migdałach pobudza libido

Wiele par boryka się z problemem osłabienia popędu płciowego. Siedzący tryb życia, brak ruchu i dieta uboga w składniki odżywcze to jedne z wielu czynników przyczyniających się do osłabienia libido i wystąpienia zaburzeń płodności. Migdały to jedne z produktów, których bogaty skład wzmacnia popęd seksualny i wykazuje pozytywny wpływ na układ rozrodczy. Niedobór witaminy E w organizmie człowieka prowadzi do zaburzeń wydzielania hormonu gonadotropowego, co skutkuje wystąpieniem zwyrodnień plemników u mężczyzn. 

Badania przeprowadzone przez kanadyjskich naukowców wykazały, że dieta wzbogacona o witaminę E przyczynia się do poprawy ruchliwości, koncentracji, a także ruchu postępowego plemników. W związku z tym zalecana jest mężczyznom starającym się o potomstwo. Witamina E zawarta w migdałach pobudza libido, co dodatkowo pomoże przy staraniach z tym związanych. Kondycja seksualna u płci męskiej to ważny element. Lekarze zalecają, aby po 45. roku życia stosować suplementację, która poprawi libido. 

Szybki tryb życia i stres powodują, że zaburzenia seksualne dotykają także młodsze osoby. Witamina E zawarta w migdałach pobudza libido, jednak efekty można uzyskać dopiero po systematycznym i długotrwałym ich spożywaniu. Dzięki cierpliwości cenne substancje znajdujące się w migdałach wspomogą syntezę hormonów płciowych i poprawią potencję. Odpowiednia dzienna dawka witaminy D dla mężczyzn to 10 mg. W porcji 28 g migdałów znajdziemy aż 36,4% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę E.

Zobacz również