Lubczyk wzmaga libido

Lubczyk (z łac. Levisticum officinale) jest byliną należącą do rodziny selerowatych. Pochodzi z Afganistanu i Iranu, skąd rozpowszechniła się na cały świat. Lubczyk zbierany jest w sierpniu. Za jego najcenniejsze części uważa się liście i korzeń. Znajduje on szerokie zastosowanie, zarówno w formie świeżej, jak i suszonej.

Lubczyk to zioło, które cieszy się dużą popularnością w gastronomii, kosmetyce, a także lecznictwie. Od zarania dziejów ludzie przy pomocy różnych wywarów i roślin starali się zwrócić na siebie uwagę drugiej osoby, rozbudzając w niej pożądanie i miłość. Roślina ta była uprawiana jeszcze w czasach starożytnego Rzymu i Grecji i chętnie wykorzystywana ze względu na różnorodność swoich właściwości.

Lubczyk wzmaga libido i zwalcza problemy zdrowotne

Lubczyk zawiera w sobie dużą ilość kwercetyny, która jest organicznym związkiem aromatycznym. Ma ona korzystny wpływ na układ krążenia, dzięki czemu znajduje zastosowanie w profilaktyce chorób serca. Najwięcej dobroczynnych substancji znajduje się w korzeniu lubczyku, który posiada w sobie kwasy organiczne, dużą ilości skrobi i fitosterole. Te ostatnie pomagają w obniżaniu poziomu złego cholesterolu. W medycynie ludowej wywar z lubczyku stosowany był w przypadku chorób dróg moczowych, problemów żołądkowych, a także zmniejszał dolegliwości bólowe podczas miesiączki. Roślina ta jest skuteczna w zapobieganiu chorobom prostaty. Lubczyk działa wykrztuśnie, w wyniku czego może być stosowany u osób borykających się z uporczywym, suchym kaszlem. Ogólnoustrojowe działanie tego zioła powoduje, że nasz organizm działa prawidłowo, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydolności fizycznej, a także umysłowej.

Skuteczny afrodyzjak

Pewnie każdy z nas słyszał o magicznych właściwościach lubczyku, które korzystnie wpływają na witalność oraz potencję mężczyzn. Nasi przodkowie uważali, że rozpala on zmysły i zwiększa libido. W związku z tym był on wplatany w ślubne wianki lub włosy dziewcząt, aby zapewnić młodej parze udane pożycie małżeńskie i szczęście w miłości. Kwiaty, liście, łodygi i korzenie lubczyku są bogatym źródłem olejków lotnych, żywicy oraz kumaryny. Korzeń lubczyku możemy znaleźć w suplementach diety, których celem jest wspieranie aktywności seksualnej. Preparaty te mogą być stosowane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Roślina ta wpływa korzystnie na potencję poprzez swoje właściwości rozkurczające. Lubczyk wzmaga libido, a substancje, które się w nim znajdują, poprawiają ukrwienie narządów płciowych, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Efektem tego jest zwiększenie satysfakcji z pożycia seksualnego.

Zaburzenia seksualne

Stres, życie w biegu - to problemy naszych czasów, skutkujące wystąpieniem zaburzeń seksualnych, brakiem energii i osłabieniem sprawności. Lubczyk wzmaga libido, a także pozwala pokonać problem z nim związany. Reklamy telewizyjne skłaniają nas do kupna różnego rodzaju preparatów, które mają poprawić potencję. Problem zaburzeń seksualnych dotyka kobiet i mężczyzn. W przypadku płci męskiej mogą pojawić się problemy z obniżonym libido, erekcją, a nawet wytryskiem. U kobiet natomiast często spotykany jest brak ochoty na zbliżenia i problemy z osiąganiem orgazmu. Afrodyzjak taki jak lubczyk wzmaga libido, ale także zwiększa doznania smakowe i zapachowe w potrawach, w których się znajduje.

Zobacz również