Bez problemów z potencją dzięki ziołom

Czy problemy z potencją można rozwiązywać jedynie z wykorzystaniem leków? Choć medykamenty powstające w laboratoriach chemicznych znanych koncernów charakteryzuje duża skuteczność, mówiąc o nich nie można zapominać także o tym, że nie zawsze wpływają tak samo korzystnie na nasze zdrowie. Mogą podnosić ciśnienie, prowadzić do bólów głowy i wywoływać problemy z układem krążenia. Tak samo, jak od innych leków, można się od nich także uzależnić. Jeszcze przed sięgnięciem po jeden z nich warto więc przeanalizować możliwości preparatów ziołowych. Często nie są one wcale mniej skuteczne, nie pociągają jednak za sobą poważniejszych skutków ubocznych.

Zioła na potencję ze świata

Poza Polską rośnie przynajmniej kilka roślin znanych z tego, że są w stanie rozwiązać problemy, jakie generuje uzyskanie i utrzymanie wzwodu. Najpopularniejszym z nich wydaje się być żeń-szeń. Obecnie w aptekach jest on dostępny tak w formie tabletek, jak i pod postacią herbaty. Okazuje się zresztą, że obie jego formy charakteryzują się jednakowo dużą skutecznością. Jego stosowanie nie tylko niweluje problemy ze wzwodem, ale także wpływa korzystnie na układ oddechowy oraz układ krążenia. Co ciekawe, żeń-szeń ma jeszcze jedną nieoczekiwaną, ale wysoko cenioną zaletę. Jego stosowanie pozwala nam na spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeśli z Azji przeniesiemy się do Ameryki Łacińskiej, z pewnością zainteresuje nas maca. To roślina znana ze swojego korzystnego wpływu na cały organizm. Nie może być zresztą inaczej, skoro jej skład jest bogaty nie tylko w witaminy i minerały, ale również w aminokwasy oraz fitohormony. Maca poprawia libido, działa przy tym nie tylko na mężczyzn, ale i na kobiety zmagające się z problemem mniejszej ochoty na seks.

Zioła na potencję prosto z Polski

Także na polskich łąkach oraz w przydomowych ogrodach nie brakuje ziół, które mogą pomóc radzić sobie z problemami ze wzwodem. Jednym z nich jest lubczyk nie na darmo nazywany zielem miłości. Jego działanie polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, stosując go z większą łatwością osiąga się więc podniecenie. Także kozie ziele jest znane z tego, że do członka pod jego wpływem dostaje się więcej krwi. Jest warte zainteresowania również dlatego, że stymuluje produkcję hormonu mającego szczególnie duże znaczenie dla życia seksualnego, a więc testosteronu. Co ciekawe, stan naczyń krwionośnych jest w stanie poprawić także owies zwiększający skutecznie libido i mający korzystny wpływ na układ nerwowy.

Zioła w tabletkach

Nie każdy z nas ma czas i predyspozycje do tego, aby najpierw zbierać zioła, potem suszyć je, a na końcu – przygotowywać z nich prozdrowotne wyciągi. Warto więc pamiętać, że nie tylko w aptekach, ale także w drogeriach i większych sklepach spożywczych możemy znaleźć ziołowe tabletki poprawiające potencję. Składają się one z jednego lub kilku składników i mają działanie zbliżone do tego, jakie charakteryzuje zioła prosto z łąki lub ogrodu. Nie powinny wywoływać skutków ubocznych, podczas ich przyjmowania warto zapoznać się jednak z ulotką przygotowaną przez producenta.

Zobacz również