Biała część arbuza na potencję

O tym, że arbuz jest smaczny, może zaświadczyć wyjątkowo wiele osób. Czy jednak jest on również owocem zdrowym? Naukowcy nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Nawet to, że składa się on w blisko dziewięćdziesięciu procentach z wody nie powinno więc sprawiać, że będziemy ignorować jego działanie prozdrowotne. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście biała część arbuza. Zwykle nie przywiązuje się do niej zbyt dużej wagi tymczasem okazuje się, że może ona rozwiązać choćby problemy z potencją.

Nie bój się arbuzów

Osoby, które interesują się kalorycznością poszczególnych produktów, zwykle podchodzą do arbuzów z pewną ostrożnością. Nie raz mogły przecież przekonać się o tym, że owoce, choć bardzo zdrowe, są też dość kaloryczne. Na szczęście, w tym przypadku trudno jest mówić o jakichkolwiek obawach. W stu gramach owocu znajdziemy zaledwie trzydzieści kalorii, ryzyko zyskania nadwagi z powodu nadmiernego spożywania arbuza jest więc zerowe.

Arbuzy są bogate zarówno w witaminy, jak i w substancje odżywcze, okazuje się jednak, że to nie one zapewniły temu owocowi dzisiejszą popularność. Jest ona zasługą przeciwutleniaczy, beta-karotenu, luteiny, a także zeaksantyny. We wszystkich przypadkach mamy do czynienia ze znakomitymi antyoksydantami, które sprawiają, że nasz organizm starzeje się wolniej, a do tego jest bardziej odporny na niektóre nowotwory, w tym na groźny dla panów nowotwór prostaty.

Cytrulina nie tylko dla sportowców

Osoby słyszące o tym, że w pewnych okolicznościach arbuzy mogą być poważną konkurencją dla viagry, przeważnie nie kryją rozbawienia. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale aż tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się nam wydawać. W składzie owocu znajduje się cytrulina, która jest w stanie rozszerzać naczynia krwionośne, zwiększać objętość mięśni i neutralizować amoniak. Cytrulina jest naturalnym sojusznikiem sportowców, okazuje się jednak, że może pomóc również osobom, które zmagają się z problemami z potencją. Również one często mają problem z niedostatecznym ukrwieniem naczyń krwionośnych, zawarta w białej części arbuza cytrulina sprawia zaś, że więcej krwi spływa właśnie do prącia. Substancja czynna znajdująca się w legendarnych niebieskich tabletkach działa w zbliżony sposób, a z pewnością nie jest tak smaczna, jak arbuz.

Jak to się je?

Jak już wspomniano, choć jedzenie arbuzów pociąga za sobą szereg korzyści, naprawdę pomocna w walce o lepsze libido jest przede wszystkim biała część arbuza. Niestety, osoby, które spróbują jej, mogą być dość rozczarowane, jej smaku nie da się bowiem porównać z zachwycającym smakiem miąższu owocu. Jedzenie czegoś, co nie budzi w nas radości, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto więc pomyśleć o tym, czy z białej części arbuza nie przygotować naprawdę smacznej konfitury. Nie jest to wcale trudne zadanie zwłaszcza, że do jej powstania, poza arbuzem, będzie nam potrzebny jedynie cukier, soda oczyszczona oraz skórka z 1/3 cytryny. Konfitura z pewnością okaże się przy tym nie tylko pobudzająca, ale i smaczna.

Zobacz również