Kompletny męski outfit na siłownię

Siłownia to miejsce, w którym przede wszystkim kształtuje się ciało i charakter. Jednak im dłużej jesteśmy zaangażowani w daną aktywność, tym bardziej zależy nam na komforcie związanym z uprawianiem danej dyscypliny. Nic więc dziwnego, że coraz większą rolę odgrywają sportowe ubrania. Kompletny męski outfit na siłownię - jak powinien wyglądać? Jak skompletować poszczególne elementy i dobrać akcesoria? Jeśli to dopiero start Twojej drogi z aktywnością fizyczną i nie wiesz od czego zacząć zakupy na trening, nie musisz się martwić. Więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule.

 

Zestaw ubrań do ćwiczeń - jaki materiał wybrać? 

Wybierając kompletny męski outfit na siłownię unikaj przede wszystkim bawełny. Choć dawniej było to bardzo popularne rozwiązanie, w tym momencie zdecydowanie je odradzamy. Ciało w tym materiale bardzo intensywnie się poci (może dojść do zawiania nawet przy klimatyzacji), dodatkowo można odparzyć sobie np. stopy. W tym momencie najchętniej stosowanym materiałem w odzieży sportowej jest poliester. Budowa włókien pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci i nie jest podatna na zmiany w kroju (regularny problem pojawiający się przy częstym praniu). Dodatek elastanu sprawia natomiast, że ubrania nie są sztywne i dopasowują się do sylwetki.  

Ubrania i akcesoria na siłownię  

Wybór nowej odzieży powinniśmy rozpocząć od koszulki (opcja z krótkim rękawem lub bezrękawnik) i spodenek zapewniających swobodę ruchów. Należy je dopasować do prowadzonej przez nas aktywności (np. dynamiki ćwiczeń crossfitowych i częstej styczności ze sztangą). Warto mieć na zapas ciepłą bluzę, która może przydać się podczas rozgrzewki oraz wychłodzenia po treningu. Osoby ćwiczące siłowo powinny posiadać dopasowane rękawiczki treningowe, które zminimalizują ilość wilgoci na dłoniach i zabezpieczą naskórek przed zdzieraniem podczas korzystania z drążka lub sztangi. Ostatni element to odpowiednie buty. Zastanów się, czy będziesz dużo biegał, ćwiczył na maszynach, czy działał w strefie wolnych ciężarów. W każdym z tych miejsc będziesz potrzebować innych butów i warto z wyprzedzeniem zainwestować w odpowiedni model. 

Kompletny męski outfit na siłownię - na co zwrócić uwagę?

Dlaczego wybranie odpowiedniego zestawu dodatków i kompletny męski outfit na siłownię są takie ważne? Otóż jakość i wykorzystane materiały są z sezonu na sezon coraz lepsze i mogą zapewnić Ci komfort, o którym nawet nie myślałeś. Odpowiednia termoizolacja, odprowadzanie wilgoci, elastyczność, odpowiednia mobilizacja mięśnia, to tylko kilka z niektórych elementów będących teraz w standardzie mody sportowej. Ponadto Twój strój musi być wygodny, dopasowany, odpowiednio się kojarzyć (tak byś miał komfort psychiczny w trakcie aktywności fizycznej) i był zgodny z Twoim stylem oraz upodobaniami. Szczególną uwagę zwróć na to, czy wykończenie materiału jest ze szwami czy bezszwowe, jaka membrana przeciwko wilgoci została wykorzystana oraz czy Twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, pomimo że materiał mocno będzie przylegał do ciała.

Zobacz również