Wpływ orzechów na potencję

Orzechy bez wątpienia cieszą się dobrą opinią wśród lekarzy i diabetyków. Według przeprowadzonych badań wdrożenie tych produktów do diety już po dwunastu tygodniach przynosi zauważalne efekty. Dobrą opinią cieszą się orzechy laskowe i włoskie, w których znajdziemy dużą zawartość witaminy E, określanej jako „witamina młodości i płodności" .

Zaburzenia seksualne to temat tabu. Mężczyźni nie mają ochoty o tym rozmawiać, gdyż zazwyczaj się wstydzą. Problemy te bardzo często są bagatelizowane, co w późniejszym etapie może negatywnie odbić się na zdrowiu, dlatego tak ważna jest konsultacja u specjalisty. W celu profilaktyki, a także poprawy potencji, zaleca się spożywanie orzechów, które są bardzo wartościowe dla organizmu. Znajduje się w nich spora ilość kwasu alfa-linolenowego, który możemy znaleźć także w tłustych rybach. Wpływ orzechów na potencję zawdzięczamy substancjom takim jak magnez, żelazo, potas i cynk. Te same składniki możemy znaleźć także w migdałach. Z pewnością niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, jak tak niepozorne orzechy mogą poprawić życie seksualne.

Wpływ orzechów na potencję i poprawę erekcji

W obecnych czasach szybkie tempo życia skutkuje tym, że coraz częściej sięgamy po śmieciowe jedzenie, które w późniejszym czasie może odbić się na naszym zdrowiu. Zaburzenia erekcji to coraz częściej spotykany problem, który może być efektem nieprawidłowego odżywiania się. Dieta uboga w składniki mineralne i witaminy może przełożyć się na sferę seksualną. Zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże np. emocjonalne lub być efektem rozwijających się chorób np. nadciśnienia, cukrzycy i miażdżycy. Za wszystkie te schorzenia odpowiada tryb życia i dieta, dlatego warto wzbogacić ją o wartościowe produkty. Niedobór magnezu, żelaza, a także witaminy E może spowodować wystąpienie zaburzeń erekcji i upośledzać proces produkcji plemników. Zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, które są wynikiem niedoboru powyższych elementów, mogą prowadzić do wystąpienia problemów z potencją.

Wzbogacenie diety w orzechy

Przeprowadzone badania medyczne naukowców z Uniwersytetu w Sheffield wykazały, że po trzech miesiącach systematycznego spożywania około 75 g orzechów włoskich w ciągu dnia poprawia jakość parametrów ejakulatu. Orzechy włoskie, laskowe, a także migdały posiadają sporą ilość wartości odżywczych tj. witaminy E, witamin z grupy B, fosforu, wapnia, a także niezwykle ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W celu polepszenia potencji warto włączyć do swojej diety także nasiona słonecznika i orzeszki ziemne. Olej rzepakowy można zamienić na słonecznikowy. Wpływ orzechów na potencję ma istotne znaczenie u osób zmagających się z zaburzeniami seksualnymi. Co roku zwiększa się skala tego problemu, a zaburzenia dotykające tę sferę życia przekładają się na poczucie własnej wartości i niejednokrotnie na życie towarzyskie. Zdrowy tryb życia, a także świadome odżywianie się to elementy, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia tego typu zaburzeń.

Zobacz również